
Komentujte (7)
Komentáre
-
Gdzie można je kupić? Czy można je będzie kupić w lipcu/ sierpniu 2008?
-
Wyjasnienie co do pewnych szczegółów projektu monety. Całość monety projektował p. Robert Kotowicz, ale projekt z fragmentem attyki Kamienicy Celejowskiej wykonał młody artysta - student Warszawskiej ASP Witold Nazarkiewicz, którego znam osobiście i oglądałam tę jego pracę.
-
Wielkie Gratulacje dla Mennicy Państwowej i p. Roberta Kotowicza za kazimierską monetkę i projekt. Szczególnie rewers jest piękny z herbem Kazimierza Dolnego wpisanym w zachodnią fasadę kazimierskiej Fary (są nawet blendy zwieńczone arkadowymi konchami). Interesujący także awers z fragmentem attyki Kamienicy Celejowskiej (w edykułach czytelne sylwetki Chrystusa Salwatora Mundi i Matki Boskiej jako Królowej Nieba). Przyznam, że z pewnym niepokojem oczekiwałem na emisję „dukata kazimierskiego”, ale teraz mogę powiedzieć „dla mnie bomba!”. Wróżę wielkie powodzenie monecie wśród kolekcjonerów – myślę, że za rok „4 Kazimierze” będą wartości 2-3 „Zygmuntów Augustów”.
Anna Ewa Soria,
Komentujte
Pridanie komentára
Prebieha pridávanie komentára. Neobnovujte stránku.
Pridané komentáre (7)
-
Scarlett (gość)Gdzie można je kupić? Czy można je będzie kupić w lipcu/ sierpniu 2008?
-
Magda (gość)Wyjasnienie co do pewnych szczegółów projektu monety. Całość monety projektował p. Robert Kotowicz, ale projekt z fragmentem attyki Kamienicy Celejowskiej wykonał młody artysta - student Warszawskiej ASP Witold Nazarkiewicz, którego znam osobiście i oglądałam tę jego pracę.
-
andrzej-pawlow (gość)Wielkie Gratulacje dla Mennicy Państwowej i p. Roberta Kotowicza za kazimierską monetkę i projekt. Szczególnie rewers jest piękny z herbem Kazimierza Dolnego wpisanym w zachodnią fasadę kazimierskiej Fary (są nawet blendy zwieńczone arkadowymi konchami). Interesujący także awers z fragmentem attyki Kamienicy Celejowskiej (w edykułach czytelne sylwetki Chrystusa Salwatora Mundi i Matki Boskiej jako Królowej Nieba). Przyznam, że z pewnym niepokojem oczekiwałem na emisję „dukata kazimierskiego”, ale teraz mogę powiedzieć „dla mnie bomba!”. Wróżę wielkie powodzenie monecie wśród kolekcjonerów – myślę, że za rok „4 Kazimierze” będą wartości 2-3 „Zygmuntów Augustów”.
-
Gucio (gość)A kto to organizuje ? Muzeum ? Urząd Miasta ? Bank w Kazimierzu ? A te 40 i 400 to kiedy się pojawią,razem z 4 ? Z tekstu też nie wynika -jaki jest nakład 4 ?
-
a.k. (gość)..oby tylko moneta(żeton) nie wyglądała jak nazwa...pomysłodawcy bądż co bądż świetnego pomysłu nie natrudzili się nad fajną nazwą,mam nadzieję że natrudzili się nad monety wyglądem.
Pozri tiež
Najbližšie špeciálne ponuky
Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....